Hoblovaná prkna

Sibiřský modřín je velice pevné dřevo s pěknou paletou barev a vynikající strukturou, nejvhodnější pro náročného zákazníka, který preferuje kvalitu a maximální životnost materiálu.

Díky vysoké hustotě, velkému obsahu pryskyřice a specifickému složení dehtů se sibiřský modřín nachází na prvním místě v odolnosti vůči zahnívání. (V porovnání s dubem, jasanem nebo borovicí je dvojnásobně resistentní). Sibiřský modřín má velkou trvanlivost ve vodě a pří deštivém počasí – od minulosti až doteď´ je úspěšně používán na vodní stavby, vodovodní roury, okapové žlaby, dřevěné šindele (jako střešní krytina).
Dnes je trendem používat sibiřský modřín pro dřevěnou fasádu a jako dřevo na terasu. Fasáda ze dřeva a dřevěná modřínová terasa jsou nejlepší volbou podle poměru cena/kvalita.

 Samozřejmě, že sibiřský modřín nelze porovnávat s evropským. Ve skutečnosti to jsou různé druhy dřevin, mají i různé botanické názvy – larix sibirica a larix decidua (převislý modřín). Evropský modřín je pouze o něco pevnější než evropský smrk, sibiřský je svou pevností podobný dubu. Evropské dřevo nemá tak vysoký obsah pryskyřice a na rozdíl od sibiřského nemůže být používané bez povrchové úpravy. Rozdíl ve kvalitě je dobře vidět i na pohled.  Sibiřský modřin má úplně jinou strukturu podle letokruhu. Rádi Vám představíme naše zboží, které máme na skladě, abyste se mohli přesvědčit o kvalitě na vlastní oči. 

 Je pochopitelné, že terasy, zahradní podlahy, venkovní obklady a doplňky na zahradu jsou ovlivněny počasím, teplotními výkyvy a jinými škodlivými faktory. Proto volba sibiřského modřínu za tímto účelem je optimální. Zboží ze sibiřského modřínu má dlouhou životnost (cca 100 let a více) a neztratí svoji pěknou strukturu, a to i bez úpravy povrchu. Právě naopak, mokré dřevo a taktéž dřevo pod sněhovou pokrývkou sílí. Proto sibiřský modřín kupujete nejen pro sebe, ale i pro své potomky

13MmF.jpg

TERASOVÝ DECKING/PARKET “VELVET”

Cena bez DPH 520 Kč/m2

Nekonečný decking “Velvet”. Venkovní rýhovaný terasový parket má pero a drážku.

Tloušťka, mm. Šířka, mm. Délka, m.
25/27 140/142 1/1,5/2,0
14YWZ.jpg

TERASOVÉ PRKNO “VELVET”

Cena bez DPH 490 Kč/m2

Venkovní rýhované terasové prkno. Prkno je vhodné na terasu, kolem bazénu, na balkon atd.

SPOJOVACÍ MATERIÁL CENA 12 Kč/kus.

Tloušťka, mm. Šířka, mm. Délka, m.
27 140/145/165 2 - 5
15OTA.jpg

HLADKÝ TERASOVÝ DECKING "SMOOTH"

Cena bez DPH 450 Kč/m2

Hladký terasový decking je čtyřstranně hoblovan a má hladké provedení. Je vhodný na  terasu, na balkon, jako plot, zábradlí atd.

SPOJOVACÍ MATERIÁL CENA 12 Kč/kus.

Tloušťka, mm. Šířka, mm. Délka, m.
27 110/120/140 2 - 5
16NDl.jpg

HLADKÝ OBKLADOVÝ DECKING

Cena bez DPH 450 Kč/m2

Hladký obkladový decking je čtyřstranně hoblovan a má hladké provedení. Je vhodný na  terasu, na balkon, jako plot, zábradlí atd.    

Tloušťka, mm. Šířka, mm. Délka, m.
20 90/120/115/140 2 - 6 
17MmM.jpg

ŠIKMÝ OBKLAD “RHOMBUS”

Cena bez DPH 460 Kč/m2

Hladký obkladový decking je čtyřstranně hoblovan a má hladké provedení. Je vhodný  na fasádu, terasu, na balkon, jako plot, zábradlí, do interiéru. Používá se obvykle pro dokončovací větrané fasády. “RHOMBUS” je také používán v místech, kde potřebujete schovat spojovací materialy.

Tloušťka, mm. Šířka, mm. Délka, m.
20 115/140 2 - 5
18NzN.jpg

OBKLAD “KLASIK”

Cena bez DPH 520 Kč/m2

Obklad “KLASIK” má pero a drážku. Používá se obvykle do interiéru na stěny a strop.

Tloušťka, mm. Šířka, mm. Délka, m.
14 90/120 2 - 4
19Mjl.jpg

PODLAHOVÝ DECKING

Cena bez DPH 490 Kč/m2

Podlahová krytina z sibiřského modřínu: lesní vůně u vás doma. má hladké provedení. V průběhu let, síla podlahy jen zvýší, při správné instalaci rychle a snadno se vytváři vysoce kvalitní a luxusní podlaha.

Tloušťka, mm. Šířka, mm. Délka, m.
21/27/34 120/140 2 - 5
20ODQ.jpg

OBKLAD “BLOCKHAUS”

Cena bez DPH 480 Kč/m2

Obklad “BLOCKHAUS” vytváří jedinečnou imitace kulatiny nejvyšší kvality. Používá se na obložení chat a rodinných domů, do interiéru na stěny, na výstavbu dřevěných domů.

Tloušťka, mm. Šířka, mm. Délka, m.
22 90 2 - 5
21YzY.jpg

OBKLAD “IMITACE TRÁMU”

Cena bez DPH 480 Kč/m2

Obklad “IMITACE TRÁMU” se používá do interiéru - obložení stěn a vnitřní příčky, které tvoří zdravé mikroklima v domě a optimální vlhkost. A to je - jedna z hlavních výhod řeziva ze dřeva oproti obkladu z polymerů.

Tloušťka, mm. Šířka, mm. Délka, m.
20 135/160 2 - 5
22YjY.jpg

NÁBYTKOVÁ DESKA “ŠTIT”

Cena bez DPH 500 Kč/m2

Nábytková deska “ŠTIT” ze sibiřského modřínu, je přírodní, šetrné k životnímu prostředí materiál. Ideální pro nábytek a schodiště. Základem výroby ŠTITU je technologie lepení lamel řezaných z masivního přírodního dřeva.

Tloušťka, mm. Šířka, mm. Délka, m.
20/40/50 200 - 600 0,9 - 4